Як це: бути Авторкою?

Восьме лютого, звичайнісінький день. Навчання йде своїм ходом, допоки один учитель не повідомляє нам важливу новину:

– Так, отже, маєте 45 хвилин, далі – п’ять хвилин перерви і йдете на біологію писати контрольну. Чи що ви там писати маєте… У нас сьогодні літературний вечір.

Оце так новина!

– Хто – не знаю, але на четвертій парі йдете до конференцзали.

Коротко кажучи, саме так почалося наше знайомство з письменницею – ой, перепрошую, – з авторкою (саме так вона себе називає) – Ольга Криштопа .

Захід організувала Марія Саврас.

Усе розпочалося із невеликих опитувань Авторки. Вона мені відкрилася з несподіваного боку. Любов до подорожей, руїн замків, музики й творчості Жадана – пані Оля геть ламає усі стереотипи про жіночку 40+. Окрім творчої діяльності, Ольга Криштопа також викладає українську мову та літературу як учителька у гімназії №2 м. Червонограда. Судячи з відгуків дітей, вчителька вона крута. Недарма ж у 10 школі (раніше вона там працювала) на прощання її ж учні видали збірку її поезій “Кольорові негативи”. До речі, якщо мова уже зайшла про видання Ольги Криштопи, то на зустрічі було презентовано три збірки – згадані вище “Кольорові негативи”, “Рими за дверима” та “Ключі”. Остання вирізняється з-поміж інших тим, що це збірка прози. Варто зазначити, що сама авторка дуже соромилася: їй було так незручно хвалитися своїми творами! Але, на щастя, у нас були чудові ведучі вечора – учні з групи 3-4 Юля Качан та Володя Радіонов, а з групи 25-26 – Володя Яремкович. Ближче до кінця зустрічі їм все-таки вдалося розговорити Авторку. Оля Криштопа зачитала кілька віршів і твір “Дванадцять ключів”. Рекомендую до читання!!! Щемлива історія про коробочку ключів, Васю та Ірочку з хірургії. Вам обов’язково сподобається!

Кілька історій створення новел, збірок та пошуку натхнення – атмосфера була просто неймовірна.

Ось так, у дружніх та невимушених розмовах і минула зустріч. Наприкінці можна було взяти автограф Ольги Криштопи та ближче познайомитися зі збірками.

Що можна сказати ще? Учнівський колектив з нетерпінням чекатиме пані Олю в гості знову! Тому ДО ЗУСТРІЧІ!!!

Авторка цього допису – учениця групи 1-2 Таня Романик.

PS: від себе додам – тішить, що юне покоління полюбляє читати художню літературу, захоплюється творами Жадана, уміє вести розмову. Можливо, хтось з них стане теж Автором цікавих віршів чи прози.

Учні, що проживають у гуртожитку, відвідали музей -світлицю Тараса Городецького у Червонограді, дізнались про місцевих писанкарів, значення символів, процес створення писанок і крашанок, маса емоцій від такої кількості та краси експонатів. Церква Зіслання Святого Духа вразила інсталяцією “Розстріляний Ісус” (ікона привезена з м. Херсона, де в подвір’я церкви влучила ракета, але не розірвалась, а на […]

Чи можливо жити без поезії? Без слів, що проникають просто в душу, у саме серце? Навряд чи. І не лише я такої думки.

С…

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x