Восьме лютого, звичайнісінький день. Навчання йде своїм ходом, допоки один учитель не повідомляє нам важливу новину:
– Так, отже, маєте 45 хвилин, далі – п’ять хвилин перерви і йдете на біологію писати контрольну. Чи що ви там писати маєте… У нас сьогодні літературний вечір.
Оце так новина!
– Хто – не знаю, але на четвертій парі йдете до конференцзали.
Коротко кажучи, саме так почалося наше знайомство з письменницею – ой, перепрошую, – з авторкою (саме так вона себе називає) – Ольга Криштопа .
Захід організувала Марія Саврас.
Усе розпочалося із невеликих опитувань Авторки. Вона мені відкрилася з несподіваного боку. Любов до подорожей, руїн замків, музики й творчості Жадана – пані Оля геть ламає усі стереотипи про жіночку 40+. Окрім творчої діяльності, Ольга Криштопа також викладає українську мову та літературу як учителька у гімназії №2 м. Червонограда. Судячи з відгуків дітей, вчителька вона крута. Недарма ж у 10 школі (раніше вона там працювала) на прощання її ж учні видали збірку її поезій “Кольорові негативи”. До речі, якщо мова уже зайшла про видання Ольги Криштопи, то на зустрічі було презентовано три збірки – згадані вище “Кольорові негативи”, “Рими за дверима” та “Ключі”. Остання вирізняється з-поміж інших тим, що це збірка прози. Варто зазначити, що сама авторка дуже соромилася: їй було так незручно хвалитися своїми творами! Але, на щастя, у нас були чудові ведучі вечора – учні з групи 3-4 Юля Качан та Володя Радіонов, а з групи 25-26 – Володя Яремкович. Ближче до кінця зустрічі їм все-таки вдалося розговорити Авторку. Оля Криштопа зачитала кілька віршів і твір “Дванадцять ключів”. Рекомендую до читання!!! Щемлива історія про коробочку ключів, Васю та Ірочку з хірургії. Вам обов’язково сподобається!
Кілька історій створення новел, збірок та пошуку натхнення – атмосфера була просто неймовірна.
Ось так, у дружніх та невимушених розмовах і минула зустріч. Наприкінці можна було взяти автограф Ольги Криштопи та ближче познайомитися зі збірками.
Що можна сказати ще? Учнівський колектив з нетерпінням чекатиме пані Олю в гості знову! Тому ДО ЗУСТРІЧІ!!!
Авторка цього допису – учениця групи 1-2 Таня Романик.
PS: від себе додам – тішить, що юне покоління полюбляє читати художню літературу, захоплюється творами Жадана, уміє вести розмову. Можливо, хтось з них стане теж Автором цікавих віршів чи прози.